بلبرینگ ایگرگ

آشنایی با بلبرینگ ایگرگ (Y-Bearings)

بلبرینگ های آداپتور در اجزای بلبرینگ هایی استفاده می شود كه حلقه داخلی گسترده ای دارند و در یک محفظه ساخته شده از چدن، فولاد فشرده یا لاستیک مونتاژ می شود. بیرینگ های با حلقه داخلی گسترده، بلبرینگ ایگرگ نامیده می شود چون مکانیسم قفل آنها، دو پیچ گراب با فاصله 120 درجه است. جهت ناشی از این قفل ها، زاویه Y مانندی را تشکیل می دهند، از قبل روانکاری شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که بتواند بر روی شفت قرار گیرد.

این بلبرینگ ها همراه با محفظه یا هوزینگ هستند و در صنایع غذایی، بسته بندی، راه سازی، صنایع نخ ریسی و نساجی و همچنین تسمه نقاله کاربرد دارد.  ٰبلبرینگ ایگرگ فرم تغییر شکل یافته بلبرینگ شیار عمیق است که در دو طرف سطح حلقه بیرونی آن، کاسه نمد قوسی شکل وجود دارد.

محفظه یا Housing بلبرینگ ایگرگ نیز از جنس استیل یا چدن می باشد. این نوع می تواند بی نظمی های اولیه شفت را جبران کند ولی نمی تواند در امتداد بار محوری حرکت کند.

روش های قفل کردن شفت در داخل بیرینگ ایگرگ

دو نوع دارد که شامل موارد زیر است:

روش قفل با مهره قفلی Eccentric Locking Collar

این روش یکی از متداول ترین روش های قفل بیرینگ ایگرگ است که در آن قفل کردن با استفاده از یک مهره که داخل آن یک پیچ مغزی تعبیه شده است، انجام می پذیرد. این روش در مواردی استفاده می شود که جهت چرخش شفت ثابت است.

بلبرینگ ایگرگ مهره قفلی

روش قفل با پیچ مغزی Set Screw Locking

این سری در حلقه داخلی خود دو پیچ بدون سر دارند که باعث تثبیت بیرینگ می شود. این روش در مواردی که جهت چرخش شافت متغیر باشد مناسب است. حلقه داخلی از دو طرف کشیده شده و دو  حفره مخصوص روانکاری نیز در حلقه بیرونی وجود دارد.

بلبرینگ ایگرگ پیچ مغزی

محفظه (هوزینگ) بلبرینگ ایگرگ

محفظه پایه دار Plummer block مانند نوع UCP یکی از پرکاربرد ترین نوع هوزینگ در صنعت است.

بلبرینگ ایگرگPlummer block

محفظه Flanged مانند نوع های UCF ،UCFL ،UCFC که تفاوت های ریزی دارند؛ UCF مربعی شکل، UCFC دایره ای شکل و UCFL بیضی شکل است. دو نوع اول 4 پیچ دارند ولی نوع سوم با دو پیچ سر جای خود محکم می شود.

بلبرینگ ایگرگ فلانژی

محفظه تی شکل (up Take) مانند نوع UCT و در جایی مورد استفاده است که در آن نیاز به ریگلاژ کردن وجود داشته باشد.

بلبرینگ ایگرگ up Take

کاتالوگ بلبرینگ ایگرگ SKF

برای آشنایی بیشتر با این نوع بلبرینگ ها، کاتالوگ بلبرینگ ایگرگ برند اس کا اف رو برای شما عزیزان آماده کرده ایم که می توانید دانلود کنید.

کاتالوگ بلبرینگ ایگرگ SKF

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا، آمادگی خود را در زمینه عرضه بلبرینگ ایگرگ در ابعاد و انواع مختلف و در وطیف وسیع برند های مختلف اعلام می دارد. کافیست با شماره تلفن های موجود در انتهای صفحه تماس حاصل کرده و با کارشناسان بتکا در این زمینه مشورت نمایید.

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682