بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق (Deep Groove Ball Bearings)

بلبرینگ های شیار عمیق رایج ترین نوع بلبرینگ هستند. آنها معمولاً در موتورهای الکتریکی و در لوازم خانگی، موتور ماشین، ماشین آلات اداری و دستگاه های تنظیم خودکار مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بیرینگ ها دارای شیارهای عمیق در لایه درونی هستند و ابعاد لایه به ابعاد ساچمه هایی که درون آنها قرار دارد نزدیک است.

بیرینگ های شیار عمیق با توجه به نیاز مصرف کننده در انواع مختلف از نظر اندازه و جنس مواد ساخته شده عرضه می شوند و در موارد خاص صنعتی مانند کاربردهای با درجه حرارت بالا استفاده می شوند. بلبرینگ های دما بالا برای تحمل دما تا 350 درجه سانتیگراد (660 درجه فارنهایت) ساخته شده و برای دستگاه های مورد استفاده در صنعت فلز یا اجاق ها و کوره های صنعتی مناسب است.

دو طرح بیرینگ شیار عمیق وجود دارد ؛ بیرینگ شیار عمیق تک ردیفه و بیرینگ شیار عمیق دو ردیفه. آنها همچنین می توانند در سایزهای مختلف و برای بارهای مختلف با توجه به کاربرد آنها ساخته شوند؛ از بلبرینگ مینیاتوری برای بارهای سبک و مونتاژهای کوچک گرفته تا بلبرینگ های شیار عمیق بزرگ برای تحمل بار های سنگین.

بلبرینگ های شیار عمیق

جایگزین کردن بلبرینگ های ساده با بلبرینگ های شیار عمیق می تواند مزایای گسترده ای از جمله کاهش هزینه تعمیر و نگهداری، کاهش نویز در سرعت پایین و نصب آسان تر داشته باشد.

بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه

بیرینگ شیار عمیق تک ردیفه به دلیل تطبیق پذیری و عملکرد کلی، پرمصرف ترین نوع یاتاقان غلتکی در جهان است. آنها دارای قوس های دایره ای با شعاع کمی بزرگتر از ساچمه ها در داخل لایه های درونی و بیرونی هستند. طرح اولیه آنها مزایای بسیاری دارد:

بسیار کاربردی برای سرعت های بالا
ظرفیت بار شعاعی خوب
ظرفیت بار محوری قابل قبول در هر دو جهت
ظرفیت گشتاور کم در راه اندازی و کارکردن
نویز کمتر
هزینه نگهداری کمتر

به همان اندازه که عملکرد قابل انعطاف است، پیکر بندی نیز تطبیق پذیر است. این یاتاقان ها معمولاً دارای سپرهای فلزی یا قطعات لاستیکی در یک یا هر دو طرف هستند و با گریس از قبل روانکاری می شوند.

اجزای بلبرینگ های شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه در سه سری اعداد ارائه می شوند که اندازه و ظرفیت بار هر کدام را نشان می دهد. آن ها عبارتند از:

سری 6000 ؛ بلبرینگ فوق العاده سبک – ایده آل برای برنامه های فضای محدود
سری 6200 ؛ بلبرینگ های سری سبک – تعادل بین فضا و ظرفیت بار
سری 6300 ؛ بلبرینگ های سری متوسط – ایده آل برای برنامه های با ظرفیت بار سنگین تر

مزایای بلبرینگ شیار عمیق

آنها می توانند با سرعت بالایی کار کنند و بارهای محوری و شعاعی (محدود) را حمل کنند. آنها معمولا در موتورهای برقی، کمپرسورها و فن ها استفاده می شوند.

عمده مزایای این نوع بیرینگ ها عبارتند از:

تطبیق پذیری : از آنجا که آنها می توانند بارهای شعاعی و محوری را حمل کنند، کاربردهای وسیع تری برای بسیاری از صنایع دارند.

صرفه جویی در هزینه : بلبرینگ های شیار عمیق اصطکاک کمتری را ایجاد می کنند؛ این امر دمای کارکرد را پایین می آورد (که طول عمر بیرینگ را افزایش می دهد) و باعث کاهش هزینه انرژی تجهیزات در حال اجرا (مانند تسمه نقاله) می شود.

دردسر نگهداری کمتر : به دلیل طراحی ساده، دمای پایین کار و اصطکاک کم، بیرینگ های شیار عمیق دارای ماندگاری بیشتری نسبت به سایر یاتاقان ها هستند. آنها بعد از نصب به روانکاری اضافی احتیاج ندارند که این امر به معنی هزینه کمتر نگهداری است.

با تلفن های تماس دفتر مرکزی شرکت صنعتی بازرگانی بتکا تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مورد خرید این نوع بیرینگ و سایر بیرینگ ها، شما را راهنمایی کنند

منابع : ggbearings.com و astbearings.com و ritbearing.com | ترجمه اختصاصی شرکت بتکا

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682