نمایندگی SKF

نمایندگی بلبرینگ SKF

کمپانی SKF یک شرکت سوئدی تولید کننده بیرینگ است که در سال 1907 در گوتنبرگ سوئد تأسیس شد. این شرکت تولید کننده و تامین کننده بیرینگ، انواع روانکار ها از جمله گریس، محصولات نگهدارنده، محصولات مکاترونیک، محصولات انتقال نیرو، سیستم های نظارت بر شرایط و خدمات مرتبط با آن را تولید و عرضه می کند.

کمپانی SKF بزرگترین تولید کننده بیرینگ در جهان است و 44000 نفر را در 108 واحد تولیدی به کار می گیرد. این شرکت بزرگترین شبکه توزیع کننده را در صنعت دارد و 17000 مکان توزیع کننده در 130 کشور دارد. SKF یکی از بزرگترین شرکت ها در سوئد و همچنین در جهان است.

لوگوی شرکت SKF :

لوگوی SKF

تصویری از مرکز تست کمپانی SKF :

شرکت SKF

شرکت SKF خود را اینگونه تعریف می کند:

مشتریان ما می خواهند در کارشان اصطکاک را کاهش دهند و ابزار هایی می خواهند که سریعتر، طولانی تر، تمیز تر و با خیال راحت تر کار کنند. حل این مسئله از طریق مؤثرترین و پایدارترین روش ها، همیشه دغدغه ما بوده است.

از بتکا خرید کنید : بلبرینگ چرخ جلوی پراید

محصولات بلبرینگ و رولبرینگ SKF

بلبرینگ خود تنظیم SKF

بلبرینگ خود تنظیم SKF در صنایع بافندگی و ریسندگی استفاده می شود و قابلیت تنظیم خودکار تا زاویه حداکثر 3 درجه انحراف محور را دارد. حداقل اصطکاک ایجاد شده در این نوع بیرینگ موجب کاهش حرارت شده و امکان افزایش سرعت ماشین در چرخه های طولانی مدت را فراهم می کند.

یکی از سری های تولیدی بلبرینگ خود تنظیم SKF سری سیل یا بسته می باشد که از ورود گرد و غبار جلوگیری می کند. سری E با بهینه سازی طراحی بخش های داخلی، پتانسیل افزایش بار دینامیک تا میزان حداکثری را فراهم می آورد.

رولبرینگ سوزنی SKF

طراحی بهینه نگهدارنده و خود ساچمه های سوزنی، مانع از تجمع تنش در برخی نقاط خاص شده و سبب افزایش طول عمر این قطعه شده است. رولبرینگ سوزنی اس کا اف در طرح ها و سایزهای مختلف برای هماهنگی با شرایط کاری مختلف ساخته شده است. دو سری پر کاربرد از رولبرینگ سوزنی SKF سری های IR و LR هستند که هر دو به دو شکل با حفره های جریان روانکار و بدون حفره جریان روانکار تولید شده اند.

رولبرینگ مخروطی SKF

رولبرینگ مخروطی SKF با استفاده از ساچمه های بشکه ای تولید شده است که برای حمل بار های شعاعی در هر جهت و برای حمل بار محوری فقط در یک جهت طراحی شده است. این نوع اغلب از روانکاری نوع گریس استفاده کرده و حداقل میزان اصطکاک را دارد.

بلبرینگ کف گرد SKF

بلبرینگ کف گرد SKF که هم به شکل تک ردیفه و هم به شکل دو ردیفه تولید می شوند، تنها برای حمل بار محوری طراحی شده و به هیچ وجه نباید در معرض بار شعاعی قرار بگیرد. اجزای این نوع بلبرینگ کاملا قابل جدا شدن بوده که برای نصب و حفظ و نگهداری بسیار مناسب می باشد. این نوع بلبرینگ در سری های بسیار متنوعی برای انواع ماشین آلات تولید شده است.

رولبرینگ بشکه ای SKF

رولبرینگ بشکه ای SKF آغلب به شکل 2 ردیفه تولید می شود و دارای یک حلقه بیرونی منحنی و دو حلقه درونی زاویه دار می باشد. این نوع مانند بلبرینگ خود تنظیم، قابلیت تنظیم زاویه اتصال را دارد. رولبرینگ بشکه ای قابلیت بالایی در حمل بار داشته و در هر دو جهت شعاعی و محوری عملکرد مناسبی دارند.

بلبرینگ تماس زاویه ای SKF

این نوع به گونه ای طراحی شده است که زاویه قرارگیری حلقه های درونی و بیرونی در راستای نیروی وارد شده، قابل تنظیم باشد. بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف از نوع شعاعی بوده اما قابلیت حمل بارهای ترکیبی شعاعی و محوری را دارد. این نوع به صورت تک ردیفه، دو ردیفه و چهار نقطه ای طراحی می شود.

بلبرینگ شیار عمیق SKF

بلبرینگ شیار عمیق SKF از سایز های مینیاتوری مورد استفاده در ماشین آلات پزشکی و حتی ساعت ها تا سایز های بزرگ صنایع وجود دارد. بلبرینگ شیار عمیق این برند با شماره فنی 6008، قطر داخلی 40 میلیمتر و قطر خارجی 68 میلیمتر با دقت (ABEC5) تولید می شود. این نوع میزان اصطکاک بسیار کمی دارد و برای کار در دماهای بالا نیز مناسب است.

تاریخچه کمپانی SKF

استوان وینگویست، در زمانی که یک مهندس سی ساله بود و مسئولیت تعمیرات و نگهداری در Gamlestadens Fabriker را بر عهده داشت، از عملکرد بلبرینگ ها ناراضی بود. این بلبرینگ های سفت و سخت، وارداتی از آلمان بودند و اگر شفت های بلند روی ماشین آلات کارخانه نساجی اندکی دچار بی نظمی می شد، بلبرینگ ها بیش از حد گرم و خراب می شدند و تولید را متوقف می کردند.

تصویر استوان وینگویست، موسس SKF :

استوان وینگویست

در بهار سال 1907، وینگویست یک بلبرینگ خود تنظیم دو ردیفه با یک مسیر بشکه ای در حلقه بیرونی که دو ردیف ساچمه در داخل قرار داشد، تولید کرد. این امر به حلقه داخلی اجازه می دهد تا آزادانه در ارتباط با حلقه بیرونی تراز شود؛ بدون اینکه تأثیر منفی بر عملکرد یاتاقان بگذارد. از این رو توقف مکرر تولید از بین رفت.

نمایی از بلبرینگ خود تنظیم SKF :

در 16 فوریه 1907، وینگویست تقاضای ثبت اختراع سوئدی به شماره 25406 برای بلبرینگ خود تنظیم چند ردیفه خود را ثبت کرد. حق ثبت اختراع در 6 ژوئن در سوئد همزمان با اختراعات ثبت شده در 10 کشور دیگر اعطا شد. سه سال پس از تأسیس SKF، این شرکت 325 کارمند و یک شرکت تابعه در انگلستان داشت. پس از آن، عملیات تولید در چندین کشور آغاز شد.

کاتالوگ بلبرینگ های SKF

برای دانلود کاتالوگ بیرینگ های SKF بر روی تصویر زیر کلیک کنید. کاتالوگ در حدود 22 مگابایت حجم دارد و توسط خود کمپانی عرضه شده است.

کاتالوگ SKF

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا، عرضه کننده محصولات SKF در ایران بوده و کیفیت این برند معتبر اروپایی را از حیث اورجینال بودن تضمین می کند.

گواهینامه رسمی اعتبار شرکت SKF برای شرکت صنعتی بازرگانی بتکا:

نمایندگی رسمی SKF

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید، کافیست با شماره تلفن های دفتر مرکزی تماس حاصل فرمائید و با کارشناسان بتکا در این زمینه مشورت نمائید.

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منابع : wikipedia و skf.com

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682