بلبرینگ های صنعت فولاد

بلبرینگ ها و رولبرینگ های مورد استفاده در صنعت فولاد

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا تامین کننده و عرصه کننده تخصصی محصولات صنعتی در زمینه بیرینگ و تجهیزات صنعتی آن برای کارخانجات فولاد و صنعت فلزات اولیه است. ما در مجموعه بتکا بلبرینگ ها و رولبرینگ های برند و معتبر را عرضه می کنیم که نیازهای دستگاه های خاص شما را برطرف می کند و باعث افزایش کارایی و طول عمر دستگاه شما می شود. همراه بتکا باشید

به عنوان یک توزیع کننده برتر بلبرینگ، مجموعه بتکا با بسیاری از تولید کنندگان بلبرینگ در سراسر جهان ارتباط نزدیک دارد که این امر به ما این امکان را می دهد که به جای قطعات عمومی و سطح پایین، راه حل های مناسب و اختصاصی را برای کارخانه های فولاد ارائه کنیم. مجموعه بتکا با شناسایی بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین یاتاقان‌ها، چه قطعه‌ای که به طور روتین در دسترس است و چه قطعه مهندسی شده سفارشی، در حل مشکلات و شناسایی راه‌حل‌ها به شما کمک می کند.

در صنعت فولاد، بلبرینگها را می‌توان در کارخانه‌ها و تجهیزات مختلف مورد استفاده در فرآیندهای بالادستی و پایین دستی یافت: از محل‌های ذخیره‌سازی مواد خام گرفته تا فرآیندهای فولادسازی، نورد و پالایش. بلبرینگ های مختلفی در کارخانه و تجهیزات استفاده می شوند.

بیرینگ های مورد استفاده در صنعت فولاد

بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در کارخانه فولاد و صنعت فلزات اولیه در شرایط سخت و پرفشار، دمای بالا، ضربه زیاد و مقادیر بار سنگین کار می کنند که بالطبع باید در هنگام خرید آنها، بهترین محصولات برای کار در نظر گرفته شوند وگرنه می توانند عمر دستگاه های تحت استفاده را کاهش داده و باعث افزایش زمان و هزینه شوند. بلبرینگ هایی که عموما در کارخانجات و صنعت فولادسازی استفاده می شوند عبارتند از:

بلبرینگ های تماس زاویه ای

این بیرینگ ها می توانند در عین حمل فشار زیاد با سرعت بالا عمل کنند و همچنین می توانند بارهای شعاعی و رانشی را بپذیرند. زوایای تماس مختلف در مدل های مختلف این نوع یاتاقانها موجود هستند که می توانید هنگام خرید از کمی و کیفی آنها مطلع شوید.

رولبرینگ های استوانه ای

این محصولات در طیف گسترده ای از گزینه ها در دسترس هستند؛ تک ردیفه، دو ردیفه یا چند ردیفه که هر کدام برای موارد مشخصی استفاده می شوند. فاصله های ویژه و همچنین استفاده از گریس صنعتی امکان راه حل های سفارشی را فراهم می کند.

رولبرینگ های بشکه ای

این بیرینگها می توانند در سخت ترین محیط ها و شرایط عملیاتی مقاومت کنند و می تواند انحرافات در ناهماهنگی شفت را بپذیرند. سرعت های کم تا متوسط هنگام استفاده از رولبرینگ های بشکه ای بهینه و امکان استفاده در این شرایط را دارا هستند.

بلبرینگ کف گرد

این یاتاقان ها قابل ارائه در جهت تک یا دوتایی هستند و اندازه های بزرگتر می توانند بارهای محوری سنگین تری را بپذیرند. بلبرینگ های کف گرد قادر به پذیرش ناهماهنگی محور با رولبرینگ ها هستند.

بلبرینگ های خنک شونده با آب

این بیرینگ ها مخصوص و سفارشی سازی شده برای کاربردهای ریخته گری مداوم هستند که طول غلتک بیشتر باعث افزایش ظرفیت حمل بار می شود. طراحی شکاف کوچکتر بین حلقه های تقسیم شده امکان عملکرد بدون مشکل توسط غلتک ها را فراهم می کند.

اگر بخواهیم یک سفر در پروسه صنعت فولاد از ابتدا تا انتها داشته باشیم و بیرینگ های مورد استفاده در این صنعت را نام ببریم، می توانیم تقسیم بندی های زیر را انجام دهیم:

ماشین آلات سنترینگ و نوار نقاله ها: در ماشین آلات سنترینگ و نوار های نقاله ای که در مراحل ذوب مواد اولیه قرار دارند، پلامر بلاک ها، رولبرینگ های بشکه ای و بلبرینگ های Sealed-Clean استفاده می شوند.

رولبرینگ های صنعت فولاد

کوره های اکسیژن پایه یا BOF: در این مرحله عموما از بیرینگ های بسیار بزرگ اسپلیت بیرینگ که برای BOF سفارشی سازی شده اند استفاده می شود.

اسپلیت بیرینگ

ماشین آلات ریخته گری مداوم: در این ماشین آلات از رولبرینگ مخروطی، رولبرینگ استوانه ای، اسپلیت رولبرینگ و بیرینگ های SWR استفاده می شود.

بلبرینگ های فولاد سازی

در فاز انتقال رولبرینگ های بشکه ای، بلبرینگ های Molded-oil، رولبرینگ های استوانه ای، پلامر بلاک ها، رولبرینگ های مخروطی بار شعاعی و رولبرینگ های مخروطی چهار ردیفه استفاده می شوند. در قسمت های نهایی فاز خنک سازی کار نیز رولبرینگ های با ظرفیت بالا، رولبرینگ های استوانه ای و مخروطی چهار ردیفه، بلبرینگ های Sealed-Clean تایپ S، رولبرینگ های مخروطی دو ردیفه بار شعاعی و بلبرینگ های WTF استفاده می شوند.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده محصولات و تجهیزات کاربردی مرتبط با صنایع فولاد بوده و در ارتباط مستقیم با شرکت ها و کارخانجات صنایع فولاد است و از این حیث عرضه کننده و راهنمای خوبی برای مجموعه های فعال در این صنعت می باشد. از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای نیکزاد

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682