گریس آلومینیوم

کاربرد و ویژگی های گریس آلومینیوم و آلومینیوم کمپلکس

گریس آلومینیوم یک روان کننده چند منظوره با کاربرد های مختلف است که به طور گسترده در صنعت خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع گریس معمولاً برای روانکاری بلبرینگ چرخ خودرو استفاده می شود. گریس آلومینیوم قادر به تحمل دمای بسیار بالای بلبرینگ چرخ است و حداقل نشت را دارد. انواع دیگر گریس های صنعتی در این دما مقاومت کمتری خواهند داشت. همچنین از این نوع گریس برای روانکاری بلبرینگ ها و اتصالات یدک کش ها استفاده می شود.

به طور معمول گریس آلومینیوم در مقایسه با گریس لیتیوم بهتر می تواند در برابر آب مقاومت کند و از پایداری اکسیداسیون نسبتاً بهتری برخوردار است. یکی دیگر از تفاوت های اساسی بین گریس آلومینیوم و سایر گریس ها، گران بودن آن در مقایسه با مثلا گریس لیتیوم یا گریس های مبتنی بر مس است.

گریس آلومینیوم چیست؟

گریـس آلومینیوم، نوعی گریس با ماندگاری بالا در برابر حرارت و مقاوم در برابر آب است که به طور ایده آل نقش ضد اصطکاک را نیز ایفا می کند. در موارد بار سنگین و در شرایط شدید آبی عملکرد خوبی دارد و با حداقل نشت، بسیار خوب در محل خود باقی می ماند. این ماده می تواند در برابر دمای بسیار زیاد مقاومت کند (بیش از 240 درجه سانتیگراد) که معمولاً در صنعت خودرو به وفور یافت می شود.

موارد استفاده از گریس آلومینیوم عبارتند از:

صنعت خودرو: گریس آلومینیوم معمولاً به عنوان روان کننده در بلبرینگ های چرخ با سیستم ترمز دیسک استفاده می شود. این نوع گریس یک انتخاب خوب برای استفاده به عنوان روان کننده های بلبرینگ چرخ است زیرا می تواند در برابر دمای زیاد تولید شده، بهتر از انواع گریس های صنعتی دیگر مقاومت کند. در جای خود به صورت ایده آل باقی می ماند و نشت بسیار کمی را بعد از کاربرد نشان می دهد.

صنایع تولیدی: یک انتخاب محبوب برای روانکاری قطعات ماشین آلات در صنایع تولیدی است. با توجه به ویژگی مقاومت عالی در برابر آب، در شرایط تماس با آب انتخاب بسیار خوبی است.

یدک کش ها و اتصالات: این نوع گزینه مناسب برای روانکاری بلبرینگ های یدک کش و اتصالات است. علاوه بر این، برای استفاده در یدک های قایق نیز انتخاب خوبی محسوب می شوند.

صنایع کشاورزی: گریس آلومینیوم در صنایع ساخت و ساز و کشاورزی به عنوان گریس عمومی و روان کننده بلبرینگ استفاده می شود. برای محافظت از تجهیزات در برابر زنگ زدگی و تامین طولانی مدت روان کنندگی، این نوع گریس مناسب است.

صنایع فولادی: توانایی گریس آلومینیوم در حفظ قوام پس از استفاده مکرر و گرما و سرمای متناوب، آن را به یک گریس انعطاف پذیر مناسب برای استفاده در محیط های بسیار چالش برانگیز مانند صنعت فولاد تبدیل کرده است.

مزایای گریس آلومینیوم عبارتند از:
مقاومت عالی در برابر آب
پایداری اکسیداسیون
مقاومت در برابر حرارت و دمای عملیاتی بالا
سازگار با طیف گسترده ای از گریس های دیگر
حفظ قوما پس از گرم کردن و سرد شدن مجدد

معایب گریس آلومینیوم عبارتند از:
پایداری برشی کمتر – ممکن است در مقایسه با گریس های دیگر راحت تر تجزیه شود
هزینه – در مقایسه با گریس لیتیوم گران تر است
دشواری در تمیز کردن از روی لباس و پوست

گریـس آلومینیوم کمپلکس

گریس آلومینیوم کمپلکس (پیچیده) به طور گسترده در کارخانجات فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود. گریس های آلومینیوم کمپلکس به دلیل خاصیت مقاومت در برابر آب و تحمل دماهای بالا در کارخانجات فلزی و معدن کاربرد دارند.

مزایای گریس آلومینیوم کمپلکس:
حداکثر دمای کارکرد بالا
مقاومت بسیار خوب در برابر آب
محافظت بالا در برابر خوردگی
درجه مواد غذایی H1
قابلیت پمپاژ مناسب در دمای پایین

موارد استفاده از گریـس پیچیده آلومینیوم:
تجهیزات پردازش مواد غذایی
روان کننده قطعات و تجهیزات ماشین آلات که ممکن است به صورت تصادفی با مواد غذایی تماس داشته باشند
آسیاب های فلزی
معدن
کارخانه های تولید کاغذ
و …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع مختلف گریس آلومینیوم بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منبع : greasemonkeydirect.com

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682