نخ نسوز آزبستی

نخ نسوز آزبستی

نخ نسوز آزبستی از الیاف آزبست ساخته و به صورت گرد، مستطیل یا مربع بافته می شود. این نوع نخ به طور گسترده در پمپ های سانتریفیوژ، کمپرسورها، پمپ های خلا، میکسرها و آب بندی پروانه کشتی، پمپ های پیستونی و غیره استفاده می شود. نخ نسوز آزبستی مقاومت حرارتی، اسیدی و قلیایی خوبی دارد و در مقایسه با سایر مواد آب بندی، می تواند به هر شکلی قالب ریزی شود و در دماهای شدید به خوبی کار می کند. این نوع نخ به طور ویژه توانایی جلوگیری از گسترش آتش را دارد. تمام طناب های آزبست را می توان با سیم فولادی، سیم مسی یا سیم نیکل تقویت کرد.

تاریخچه درزگیرهای آزبستی

در سال 1899 ، یک مهندس اتریشی به نام ریچارد کلینگر اولین درزگیر مبتنی بر آزبست فشرده را تولید کرد و در سال 1912، شرکت واشر فلکسی تالیک فروش اولین نخ آزبست گرد را آغاز کرد. مهندسان در ابتدا درزگیرهای فشار بالا را برای آب بندی قطعات در دیگ های بخار و لوکوموتیو تولید می کردند اما با رشد همزمان صنایع خودرو و تصفیه روغن، کاربردهای درزگیر آزبستی چند برابر شد.

الیاف آزبستی

درزگیرهای آزبستی به دلیل استفاده گسترده نیروی دریایی آمریکا در دهه 1920 و افزایش قابل توجه این روند در طول جنگ جهانی دوم و جنگ سرد، به اصلی ترین سازه کشتی سازی تبدیل شد. از آنجا که بسیاری از درزگیرها برای نصب دائمی طراحی شده اند، برخی از کشتی های قدیمی هنوز حاوی این مواد هستند. نخ ها و یا طناب نسوز آزبست را با نام نخ کولر می شناسند و این نام بیشتر مورد توجه عموم می باشد.

تحمل دمایی این نوع نخ 350 الی 550 درجه سانتی گراد می باشد.

خطرات نخ های نسوز آزبستی

درزگیر های ورقه ای معمولا حاوی 70-80 درصد از كریزوتیل یا “آزبست سفید” هستند و واشرهایی كه برای محیط های اسیدی طراحی می شوند اغلب حاوی ماده معدنی خطرناک تری به نام كروسیدولیت است كه به عنوان “آزبست آبی” نیز شناخته می شود. پرکننده الیاف در درزگیرهای مارپیچ غالبا آزبست خالص بود.

وقتی این مواد بریده می شوند، آسیب می بینند یا دچار گسستگی می شوند، فیبرهای معدنی میکروسکوپی در هوا آزاد می شود که می توانند به طور دائمی در ریه های فرد قرار بگیرند و به مرور باعث آسیب سلولی می شوند. کارگرانی که در تولید یا نصب نخ های آزبستی دخالت دارند بیشترین خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با آزبست مانند مزوتلیوما یا آزبستوز را دارند.

از بتکا خرید کنید : پکینگ نسوز

انواع نخ نسوز آزبستی

نخ نسوز آزبست چهار گوش

ماده اصلی تشکیل دهنده طناب آزبست چهار گوش نخ و الیاف آزبست می باشد. نخ و الیاف نسوز به صورت بافت شبکه ای به یکدیگر متصل می شوند و شکلی منظم را تشکیل می دهند. طناب نسوز آزبست چهار گوش در دو نوع غبار دار و بدون غبار در بازار موجود است. تفاوت این دو نوع با یکدیگر در وجود غبار آزبست است. نوع غبار دار هم درجه حرارت بالاتری را تحمل می کند و هم در کار آب بندی بسیار بهتر عمل می کند.

نخ نسوز آزبست گرد

طناب نسوز آزبست گرد به نخ کانال کولر نیز معروف است و از شناخته شده ترین و قدیمی ترین نخ های نسوز در صنعت مواد دیرگداز می باشد. نوع بافت در این محصول به صورت تابیده است؛ یعنی الیاف آزبست به یکدیگر دریک مقطع گرد تابیده شده اند. این محصول نیز در دو نوع غبار دار و بدون غبار یافت می شود. این نخ ها در انواع فلنج ها، شیرآلات و دیگ های بخار بهترین گزینه مصرفی می باشند و بهترین ویژگی این نخ ها عمر طولانی آن در طول مصرف است.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع نخ نسوز آزبستی بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682