اشتباهات رایج در روانکاری بلبرینگ ها

اشتباهات رایج در روانکاری بلبرینگ ها

مقدمه اشتباهات رایج در روانکاری بلبرینگ ها: روان کننده مناسب می تواند تفاوت بین طول عمر زیاد قطعات شما و برخی مشکلات جدی برای دستگاه های شما را رقم بزند. استفاده از روش های غلط در روانکاری بیرینگها می تواند یاتاقان شما را از بین ببرد و خرابی پرهزینه ای ایجاد کند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درستی در این زمینه دارید تا به درستی روانکاری را انجام دهید. وقت آن رسیده است که باور های غلط در مورد روانکاری بلبرینگ ها را فراموش کنید و به آنها اعتماد نکنید.

اشتباه شماره 1: همه روان کننده ها یکسان هستند!

این امر صحیح نیست. روان کننده ها انواع مختلفی دارند. هر یک از این گزینه ها دارای مزایای مختلفی هستند که می توانند بر موفقیت کار در دستگاه ها و محیط های خاص تأثیر زیادی بگذارند:

  • گریس
  • روغن
  • روان کننده های جامد
  • گرافیت
  • آبکاری تخصصی

یکی دیگر از دلایلی که شما نباید همه روان کننده ها را یکسان بدانید این است که برخی از انواع روان کننده ها به خوبی با هم ترکیب نمی شوند. اگر بدون بررسی قبلی، از روان کننده جدیدی استفاده کنید که ممکن است با روان کننده پیشین ترکیب نشود می تواند باعث ساییدگی و عدم تحمل بیشتر یاتاقان های شما شود. با این حال، روان کننده های خاص عموما به خوبی با هم ترکیب می شوند، مانند روغن و روان کننده های جامد.

اشتباه شماره 2: روانکاری مجدد، باید بعد از یکسال انجام شود!

هر کیس متفاوت است اما بهتر است که بیش از یک بار در سال یاطاقان خود را روغن کاری کنید. چند فاکتور وجود دارد که می تواند در برنامه روانکاری مجدد تأثیر بگذارد؛ مانند مدت زمان استفاده از یاتاقان ها در محیط دستگاه. برای مواردی که از بلبرینگ زیاد استفاده می شود، روانکاری هفتگی غیر معمول نیست؛ در حالی که قطعات با استفاده کمتر و در شرایط ایده آل ممکن است فقط به روانکاری سالانه نیاز داشته باشند. بهترین کار این است که شما برنامه ریزی روانکاری مجدد را بدون توجه به شدت استفاده داشته باشید.

اشتباه شماره 3: هر جایی می توانید روان کننده ها را نگهداری کنید!

راستش را بخواهید نه. روان کننده ها به راحتی می توانند آلوده شوند؛ بنابراین اگر محل انبار حاوی خاک، گرد و غبار یا سایر مواد مشابه باشند می توانند محصول شما را خراب کند. روانکاری آلوده برای بیزینس بسیار بد است؛ بنابراین روان کننده ها را در فضایی خشک، خنک و تمیز ذخیره کنید.

از روان کننده مناسب برای بلبرینگ ها استفاده کنید

روان کننده مناسب می تواند به دستگاه های شما کمک کند تا برای مدتی طولانی به طور یکنواخت عمل کنند. البته، روان کننده مناسب تنها قطعه برای حل پازل نیست. انتخاب بلبرینگ مناسب به همراه روان کننده مناسب کلید طلایی کار است تا شما از اشتباهات رایج در روانکاری بلبرینگ ها فاصله بگیرید.

شرکت بتکا به عنوان تولید کننده و تامین کننده بلبرینگ می تواند در یافتن پاسخ نیاز ها به شما کمک کند. برای صحبت با کارشناسان شرکت بتکا، با ما تماس بگیرید.

منبع : slimsectionbearings.com | ترجمه اختصاصی شرکت صنعتی بازرگانی بتکا

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682