تسمه نقاله الواتوری

تسمه نقاله برزنتی یا الواتوری

تسمه نقاله برزنتی یا الواتوری عموما جهت حمل مواد فله به صورت دانه های کوچک مانند انواع پودر، سنگ ریزه، سیمان، حبوبات، گندم و … به صورت عمودی یا شیب تند مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه های الواتوری لاستیکی به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی و طول عمر بالاتر نسبت به نوع برزنتی آن  بسیار محبوب تر می باشد.

تسمه های برزنتی که تحت عناوین نوار نقاله برزنتی یا تسمه الواتوری نیز در بازار شناخته می شوند، دسته ای از تسمه های نقاله هستند که در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد و پرمصرف می باشند.ت سمه های برزنتی یا همان تسمه های الواتوری از لایه های برزنت و لاستیک تشکیل شده اند و تعداد لایه ها بسته به عرض و ضخامت تسمه متغیر است.

تسمه های برزنتی در عرض های مختلف به صورت Fabric و لبه بسته تولید می شوند که عرض آنها بر حسب اینچ می باشد. لایه تحتانی و فوقانی تسمه نقاله برزنتی از جنس برزنت پوشیده شده و لایه های لاستیکی این تسمه ها برخلاف تسمه نقاله های لاستیکی فقط در لایه های داخلی آن می باشد.

در بتکا بخوانید: تسمه نقاله PVC

کاربرد تسمه نقاله برزنتی

تسمه نقاله برزنتی

این نوع تسمه مخصوص حمل مواد به صورت عمودی می باشد که با اتصال کاسه الواتور انجام می شود. نوار نقاله های الواتور برزنتی با استحکام و طول عمر زیاد جهت مصارف حمل بارهای عمودی مانند کارخانه های آردسازی، پودر سنگ، چای و ریخته گری و …. مورد استفاده قرار می گیرند.

از رایج ترین کاربرد های تسمه های نقاله برزنتی، حمل مواد مختلف غذایی و یا صنعتی خورد و فله به صورت عمودی یا با شیب زیاد می باشد که معمولا بوسیله نصب کاسه قاشقک های فلزی و یا پلاستیکی این کار انجام می شود.

کاسه قاشقک ها، پیمانه هایی هستند که با طول، عرض و عمق های استاندارد ساخته شده و به وسیله پیچ و مهره مخصوص که با نام بست قاشقکی در بازار شناخته می شوند قابل نصب بروی تسمه ها هستند. انتخاب اینکه کاسه قاشقک های نصب شده روی تسمه های برزنتی، از جنس پلاستیک، گالوانیزه و یا استیل باشند بستگی به نوع مواد مورد نظر دارد.

کاسه قاشقک تسمه نقاله برزنتی

معمولا تسمه های برزنتی تولید شده تا عرض های 10 سانت (4 اینچ) شامل 4 لایه برزنت (نخ) و تا عرض های 15 سانت (6 اینچ) شامل 5 لایه برزنت و عرض های بالاتر نیز شامل 6 تا 9 لایه برزنت می باشند که البته این استاندارد در مورد تسمه های برزنتی با عرض فابریک و لبه بسته می باشد و برای موارد خارج از این قواعد از تسمه برزنتی های تولید شده بدون عرض استاندارد و بوسیله برش در عرض تسمه می توان استفاده نمود.

تسمه نقاله برزنتی نیز همانند دیگر تسمه های نقاله برای به گردش در آمدن روی دستگاه نقاله ملزم به مدار بسته شدن و اتصال دو سر تسمه دارند که غالبا از اتصالات جدا شونده همانند بست های سوزنی و چنگکی تسمه نقاله استفاده می کنند و اتصال دو سر این تسمه ها به روش چسبی نیز امکان پذیر می باشد.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع تسمه نقاله برزنتی بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682