نخ نسوز تفلونی

نخ نسوز تفلونی

نخ نسوز تفلونی یا پکینگ نسوز تفلون خالص از الیاف PTFE (پلی تترافلوئورواتیلن، تفلون) بافته می شود. مواد PTFE دارای اصطکاک کم و مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی هستند. این الیاف انعطاف پذیر، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خود روان کننده هستند و در برابر سرعت و فشار خطی بالا با حداقل سایش در شافت مقاومت می کنند. PTFE را می توان به عنوان آب بندی دریچه ها و پمپ استفاده کرد. نخ نسوز تفلونی به خصوص برای محیط های خورنده، دستگاه های با سرعت بالا یا دستگاه هایی که با مواد آلوده کار می کنند، بسیار مناسب است.

نحوه بافت پکینگ تفلون خالص به دو صورت می باشد: نوع اول آنکه ابتدا یک مغزی به قطر 3 میلیمتر در ساختار پکینگ قرار گرفته و مفتول های تفلون دور آن بافته می شوند. نوع دوم این بافت مانند دیگر پکینگ های نسوز فقط از مفتول های تفلون استفاده می شود. در هر دو نوع بافت هیچ وجه تمایزی از جهت ساختار در محصولات دیده نخواهد شد و فقط در نوع مفتول دار میزان تحمل فشار کمی بیشتر اندازه گیری شده است.

ویژگی ها و کاربرد نخ نسوز تفلونی

پکینگ نسوز تفلون

ماده پلی تترافلوئورواتیلن یا تفلون می تواند تا 540 درجه فارنهایت را تحمل کند و برای استفاده در pH بین صفر تا 14 مناسب است. این ماده همچنین می تواند فشاری حداکثر 2500 psi تحمل کند. ویژگی های عدم مرطوب شدن، لغزندگی و اصطکاک کم این مواد کاملاً شناخته شده است. این امر می تواند به کاهش مصرف برق و تولید گرما در رابطه با پکینگ-شافت کمک کند.

یک دلیل عمده برای استفاده از تفلون در نخ نسوز این است که توسط طیف گسترده ای از مایعات تهاجمی از جمله اسیدهای بسیار قوی، بازها و حلال ها تحت تأثیر قرار نمی گیرد. شاید مهمترین نکته توانایی این ترکیب در مقاومت در برابر اکسیدکننده های قوی مانند اسید نیتریک، دی اکسید کلر، اسید سولفوریک با غلظت بالا (Oleum) و سایر موارد باشد.

از بتکا خرید کنید : پکینگ نسوز

نخ نسوز تفلونی چیست

نخ تفلون خالص به خاطر بهداشتی بودن در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، کارخانه های ساخت کاغذ، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، کارخانجات شیمیایی، چیلر، دیگ های بخار و… مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که نخ تفلونی نقاط قوت زیادی دارد اما برخی از خصوصیات آن در بسیاری از موارد چندان مطلوب نیست. مشکلاتی که در رابطه با نخ تفلونی به وجود می آید معمولاً در نتیجه موارد زیر است:

– با افزایش دما، ریش ریش شدن نیز افزایش می یابد. هنگامی که فشاری زیاد روی پکینگ تفلون خالص در طی یک دوره زمانی اعمال می شود، پکینگ ممکن است به یک توده جامد متراکم تبدیل شود که برای حفظ خاصیت آب بندی نیاز به تنظیم مکرر دارد.

– هنگامی که گرمای اصطکاکی در اثر تماس با یک شافت چرخشی با سرعت بالا تولید می شود، PTFE خالص تمایل به جذب گرما دارد و اجازه نمی دهد گرما به محیط اطراف پراکنده شود. برای جلوگیری از سوختن PTFE، سرعت بالاتر نشت مورد نیاز است.

– با افزایش دما، PTFE با سرعتی بسیار بیشتر از فلز اطراف منبسط می شود. این انبساط می تواند باعث افزایش فشاری شود که پکینگ به شاخه پمپ وارد می کند و باعث سوراخ شدن آن می شود.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع نخ نسوز تفلونی بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682