کاسه نمد

کاسه نمد چیست ؟ انواع و نکات خرید کاسه نمد

کاسه نمد برای محافظت از قسمت های متحرک روانکاری شده استفاده می شود و این کار را با نگه داشتن روغن یا گریس در داخل بلبرینگ ها و همچنین ممانعت از ورود آلودگی، گرد و غبار یا مایعات دیگر انجام می دهد. کـاسه نمد معمولا در آب بندی عناصر دوار مانند بیرینگ ها، پمپ های هیدرولیک و دریچه ها استفاده می شود. به طور معمول، آنها باید در برابر فشار حرکت مستحکم و در برابر رطوبت و آلودگی مقاوم باشند.

سالها پیش آنها از جنس پوست ساخته می شدند اما امروزه، کاسه نمد ها بسیار پیشرفته هستند و برای ساخت آنها از انواع مختلف قطعات لاستیکی استفاده می شود. کـاسه نمد های مدرن می توانند متناسب با قطعات و الگوهای تماس مختلف، وفق پیدا کنند.

نصب و جایگزینی کاسه نمد

حتی بهترین کاسه نمد ها هم برای همیشه دوام ندارند. طول عمر عادی یک کاسه نمد چقدر است؟ بستگی به محیط و میزان اصطکاک و پارگی آن دارد. بهترین روش این است که کـاسه نمد را قبل ازاستفاده زیاد جایگزین کنید. به طور مرتب کـاسه نمد را کنترل کنید و وقتی آسیب دیدند، آنها را جایگزین کنید.

مطمئن باشید که کاسه نمد جایگزین از مشخصات صحیح برخوردار است و با روان کننده ای که در حال حاضر در دستگاه استفاده می شود سازگار است. ابتدا کاسـه نمد جدید را به طور کامل بررسی و اطمینان حاصل کنید که آسیب ندیده باشد و توجه بیشتری به الاستومر داشته باشید.

نصب و راه اندازی نادرست کاسه نمـد باعث به خطر افتادن طول عمر آن و باعث آسیب دیدن تجهیزات و کاهش عملکرد آنها می شود. داشتن ابزار مناسب نصب کاسه نمد این امر بسیار مهم است و امری است که نیاز به دقت دارد. اگر در هنگام نصب فشار مساوی اعمال نشود، کاسه نمد نابرابر خواهد بود و به درستی کار نخواهد کرد.

عوامل کاهش عملکرد کاسه نمد

درجه حرارت بالا چالش اصلی کاسه نمد است. هنگام خرید، مهم است که بپرسید حداکثر دمای کارکرد این وسبله برای تأیید مناسب بودن آن چقدر است. درجه حرارت بالا روان کننده را نازک می کند و باعث می شود کاسه نمک خشک و شکننده شود. درجه حرارت بیش از حد سر نیزد می تواند همین تأثیر را داشته باشد. روانکاری ناکافی نیز یکی دیگر از مشکلات شایع است.

کاسه نمد راهی مؤثر برای محافظت از قطعات متحرک است. آنها روانکار را در جای خود نگه می دارند وباعث عدم ورود مایعات دیگر می شوند. بروز نگه داشتن کاسه نـمد و تعویض آنها قبل از فرسودگی می تواند از آسیب دیدن ماشین آلات جلوگیری کند.

انواع کـاسه نمد

صنایع سنگین برای رسیدن به بهره وری بیشتر در کارشان به انواع مختلف کاسه نمد نیاز دارند. موارد زیر از پرکاربرد ترین کـاسه نمد های صنعتی هستند:

اورینگ

یک کاسه نمد به شکل دونات است که برای طیف گسترده ای از دستگاه های استاتیک و دینامیک استفاده می شود. آنها بسیار مطمئن، ارزان و با قابلیت نصب ساده هستند. آنها از پلی اورتان، سیلیکون، نئوپرن، لاستیک نیتریل یا فلوروکربن ساخته شده اند. آنها می توانند در برابر اختلاف شدید دما و فشار مقاومت کنند.

اورینگ

کاسه نمد پیستون

معمولا از سیلندرهای هیدرولیک برای آب بندی موثر استفاده می کند. کـاسه نمد ها در طیف گسترده ای برای کنترل نشت موجود هستند. آنها به دلیل عملکرد قابل اعتماد خود در طیف گسترده ای از دما، مقاومت عالی در برابر سایش و پارگی، برای سال های طولانی شناخته شده اند.

کاسه نمد پیستون

کاسه نمد دوار

آنها برای دستگاه هایی طراحی شده اند که می چرخند، حرکت می کنند یا مرتبا مرتعش می شوند. آنها به طور کلی برای آب بندی اجزای مورد استفاده در زیردریایی ها، نفتکش ها، آسیاب های بادی، آسیاب های فلزی، کارخانه های کاغذی، پالایشگاه ها و خودروها استفاده می شوند. آنها به طور انحصاری طراحی شده اند تا در برابر شرایط نامساعد مقاومت کنند.

کاسه نمد دوار

به غیر از اینها، انواع دیگری نظیر چهار حلقه، حلقه های پشتیبان، U-cup و … هستند که برای اطمینان از آب بندی مؤثر قطعات در دسترس هستند. هر نوع دارای ویژگی های خاص است.

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع مختلف کاسه نمد بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منابع : sspseals.com و abbeyseals.ie

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682