بلبرینگ اسپینر

خرید بلبرینگ اسپینر

هنگامی که اسپینرها تازه وارد بازار شدند و محبوبیت خود را به دست آوردند، تقریبا همه از یک نوع و اندازه بلبرینگ برای قسمت میانی استفاده می کردند که بلبرینگ سری 608 بود و اگر به فروشگاه های خرید آنلاین اسپینر نگاه می کردید، احتمالا در بسیاری از آنها نام بلبرینگ 608 را در عنوان محصول می دیدید. بلبرینگ اسپینر معمولا بر اساس سایز (که دارای عدد متناظر است مانند 608) و براساس نوع متریال (فولادی، سرامیکی هیبریدی یا بلبرینگ سرامیکی) طبقه بندی می شود.

سایز رایج بلبرینگ اسپینر

بلبرینگ 608

بلبرینگ 608

نه تنها بیشترین بلبرینگ مورد استفاده برای اسپینر است بلکه برای اسکیت و اسکوتر نیز کاربرد زیادی دارد. بلبرینگ 608 رایج ترین بلبرینگ استاندارد در اطراف ما هستند. خواهید دید که بسیاری از بیرینگ های 608 با شماره ABEC برچسب خورده اند. این یک رتبه بندی عددی برای دقت و تحمل است؛ هر چه عدد بالاتر باشد، دقت و تحمل بیرینگ بیشتر است.

قطر داخلی: 8 میلی متر
قطر بیرونی: 22 میلی متر
ضخامت: 7 میلی متر
مزایا: از آنجا که اندازه استانداردی دارند، به راحتی قابل استفاده هستند و می توانید آنها را در انواع مختلفی از پیکربندی ها پیدا کنید (فولاد، سرامیکی هیبریدی، سرامیک کامل)
معایب: به طور معمول برای جابجایی کارآمد، نیاز به جرم بیشتری دارد؛ بنابراین معمولا در اسپینرهای بزرگتر مشاهده می شود.

بلبرینگ R188

بلبرینگ R188

بلبرینگ R188 روز به روز محبوب تر می شود و در اسپینرهای کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. نسبت جرم به تحمل نقش بزرگی در زمان چرخش دارد. به طور کلی، اگر شما 2 اسپینر با جرم مساوی داشته باشید، یکی با بلبرینگ 608 و دیگری با بلبرینگ R188، بلبرینگ r188 بیشتر می چرخد.

قطر داخلی: 1/4 اینچ
قطر بیرونی: 1/2 اینچ
ضخامت / عرض: 1/8 یا 3/16 اینچ
مزایا: اندازه کوچکتر آنها اجازه می دهد تا در اسپینرهای کوچکتر قرار بگیرند و امکان افزایش زمان چرخش را فراهم می کنند.
معایب: دسترسی کمتری درند و معمولاً به دلیل اندازه کوچک تر، کمی ناپایدار هستند.

بلبرینگ 606

بلبرینگ 606

تقریباً به اندازه بلبرینگ 608 معمول نیستند اما از نظر ظاهری کاملاً مشابه آنها هستند و فقط از نظر ابعادی کمی متفاوت هستند.

قطر داخلی: 6 میلیمتر
قطر بیرونی: 6 میلی متر
ضخامت / عرض: 6 میلی متر
مزایا: اندازه کوچکتر باعث افزایش طول چرخش می شود. با دوام است و در انواع مختلفی از تنظیمات ارائه می شود.
معایب: تقریباً کمی گران هستند.

انواع متداول بلبرینگ اسپینر

بلبرینگ های فلزی اسپینر

به طور معمول در اسپینرهای ارزان قیمت، بلبرینگ های فلزی از جنس فولاد ضد زنگ به کار می رود و چرخشی صاف و نسبتاً بدون صدا دارند. گرما باعث کاهش زمان چرخش این نوع می شود. به همین دلیل، بیرینگ های فولادی ضد زنگ به طور معمول کمترین چرخش را ایجاد می کنند.

بلبرینگ سرامیکی هیبریدی اسپینر (بهترین و مناسب ترین)

بلبرینگ سرامیکی هیبریدی بهترین انتخاب برای اسپینر است. آنها دارای حلقه های فولاد ضد زنگ (حلقه بیرونی و حلقه درونی) و ساچمه ساخته شده از سیلیکون نیترید (ذکر شده به عنوان Si3N4) یا زیرکونیوم دی اکسید (ذکر شده به عنوان ZrO2) هستند. ساچمه های مایل به خاکستری Si3N4 و ساچمه های سفید ZrO2 هستند. نوع Si3N4 گزینه ارجح است زیرا بهترین زمان چرخش را فراهم می کنند. عملکرد بهتر از توانایی ساچمه های سرامیکی در مقاومت و اتلاف گرما حاصل می شود.

بلبرینگ های کامل سرامیکی

تمام بخش ها (حلقه های بیرونی و درونی، نگهدارنده و ساچمه ها) کاملا از اجزای سرامیکی ساخته شده و هنگام چرخش، احساس بی نظیری را ایجاد می کنند. قطعات سرامیکی بیشتر لرزش ها را به کاربر منتقل می کنند و احساس بسیار متفاوتی به کاربر می دهند. به دلیل چرخش پر صدا و شکنندگی قابل توجه، در اسپینرهای معمول کاربرد زیادی ندارند.

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا، آمادگی خود را در زمینه عرضه بلبرینگ اسپینر در ابعاد و انواع مختلف و در وطیف وسیع برند های مختلف اعلام می دارد. کافیست با شماره تلفن های موجود در انتهای صفحه تماس حاصل کرده و با کارشناسان بتکا در این زمینه مشورت نمایید.

منبع : fidgetdoctor.com | ترجمه اختصاصی شرکت صنعتی بازرگانی بتکا

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682