نشخیص بلبرینگ اصلی و تقلبی

تشخیص بلبرینگ اصل و تقلبی + معرفی مطمئن ترین راه

راز تشخیص بلبرینگ اصل و تقلبی در چیست؟ این شاید رازآلود ترین سوال حوزه بیرینگ باشد که در این آشفته بازار بلبرینگ و پیدایش برندها و شرکت های نامعتبر و غیرمطمئن و فریب خریداران ارجمند محصولات بیرینگ، پاسخ به آن هم ساده و هم مشکل است. تشخیص بلبرینگ اورجینال و فیک از روی چند مشخصه ظاهری مشخص است اما گاهی بلبرینگ های تقلبی به قدری حرفه ای هستند که فرد را گول می زنند و نقاب اورجینال بودن به چهره دارند! ما چندین معیار برای تشخیص این امر برای شما ذکر خواهیم کرد اما توصیه ما، اطمینان به مطمئن ترین راه تشخیص این مهم است که در ادامه به توصیف آن می پردازیم. همراه بتکا باشید

راه تشخیص بلبرینگ اصل از تقلبی

بسته بندی و شکل ظاهری

در گذشته توجه به تفاوت های ظاهری شکل بسته بندی جعبه می توانست راز این سوال را برملا کند چرا که شرکت های اصلی تولید کننده بیرینگ بر روی جعبه محصولات خود ریزه کاری و جزئیات بیشتری را کار می کردند و براحتی امکان تشخیص وجود داشت اما امروزه با وجود پیشرفت هنر گرافیک و امکان کپی دقیق از روی جعبه و بسته بندی شرکت تولید کننده اورجینال محصول، به سادگی امکان کپی کردن تمامی جرئیات و ریزه کاری ها وجود دارد که امر تشخیص را می تواند برای خریدار دشوار کند اما باز هم با تمام این مسائل، در صورتی که شما جعبه ای داشته باشید که مطمئن هستید اصل می باشد، می تواند نمونه تقلبی را تشخیص دهید. تمام این صحبت ها را کنار بگذارید؛ اگر محصول تقلبی در بسته بندی اصلی به شما داده شود تکلیف چیست؟!

حک مدل و برند بر روی بلبرینگ

روشی که از روش قبلی معتبر تر است، این است که به فونت و شکل ظاهری و اندازه و به طور کلی به تمام حالات مدل و برند حک شده بر روی خود بلبرینگ دقت نمایید. حالت اصلی را می توانید در وبسایت شرکت تولید کننده و یا در کاتالوگ محصولات ببینید و با بیرینگ موجود در دستان خود مقایسه کنید. البته که هر چقدر هم هر دو مثل هم باشند می توانید ریزه کاری های متفاوتی را پیدا کنید اما شرایطی را در نظر بگیرید که بلبرینگ تقلبی با نمونه اصلی مو نمیزند! حیف ماشین آلات و دستگاه های گران قیمت مجموعه شما نیست ؟!

قیمت بلبرینگ

بهتر است قیمت بلبرینگی که می خواهید تهیه کنید را در سایت سازنده به دلار یا یورو مشاهده کنید و هزینه ارسال، گمرک و واردات را به آن اضافه کنید تا قیمت حدودی و نهایی بلبرینگ مدنظر را بدست آورید. اگر فرض بگیریم که بلبرینگ های تقلبی بازار رقابتی داشته باشند و عرضه کنندگان آن بخواهند تخفیف دهند، تفاوت قیمت می تواند تشخیص بلبرینگ تقلبی را تایید کند اما در نظر بگیرید بلبرینگ تقلبی هم بخواهد با قیمت بالا و نزدیک به بلبرینگ اصل عرضه شود! عجب بساطی شد!

کشور سازنده بلبرینگ

معمولا سازنده های برتر بلبرینگ در سراسر جهان مانند بلبرینگ FAG مراکز تولیدی دارند که بنابر منطقه جغرافیایی مربوطه، کد متفاوتی نسبت به نمونه تولید شده در نقطه ای دیگر بر روی محصول حک می کنند. مثلا اگر اف آ گ یک محصولی رو در کشور آمریکا تولید کند و کد فنی آن را XYXX بگذارد، پس بلبرینگ XYXX ساخته شده در کشور ایتالیا تقلبی است.

آنالیزور های متریال بلبرینگ

آزمایشگاه هایی وجود دارند که میزان مواد اولیه موجود در بلبرینگ مدنظر شما رو آنالیز و بررسی می کنند و آنها را با استانداردهای معرفی شده توسط شرکت تولید کننده مطابقت می دهند و به اصل یا تقلبی بودن آن مهر تایید می زنند. این آزمایشگاه ها در ایران خیلی رواج ندارند اما اگر شک داشتید حتما بلبرینگ خریداری شده از شرکت بتکا را مورد آنالیز قرار دهید چون طلا که پاک است از محاسبه چه باک است!

نرم افزار های سازنده بلبرینگ

برخی شرکت های تولید کننده بلبرینگ از جمله SKF نرم افزاری دارند که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شوند و علاوه بر ارائه اطلاعات پیرامون نوع بلبرینگ، مشخصات فنی، اطلاعات کمیتی و کیفیتی و همچنین محاسبه طول عمر و میزان روانکاری موردنیاز، قسمت مخصوصی دارند که با وارد کردن شماره سریال، می توانید تایید شرکت سازنده مبنی بر اصل بودن محصول خود را دریافت کنید.

و اما مطمئن ترین راه تشخیص بلبرینگ اصل و تقلبی

مطمئن ترین راه تشخیص بلبرینگ اصل و تقلبی، اعتماد به کارشناسان و متخصصانی است که تنها با یک نگاه به بلبرینگ، به اصل و غیر اصل بودن آن پی می برند. این کارشناسان قریب به سی سال است که در زمینه واردات و تامین بلبرینگ فعالیت می کنند و حالا نزدیک به ده سال است که تحت نام شرکت بلبرینگ و تجهیزات کاربردی صنایع ایرانیان (بتکا) گرد هم آمده اند تا دست نااهلان و سودجویان را از بازار بیرینگ ایران دور کنند. شرکت صنعتی بازرگانی بتکا حتی تاییدیه بلبرینگ SKF را نیز به عنوان نماینده معتبر وارد کننده و عرضه کننده محصولات خود در ایران دریافت کرده است که می توانید در صفحه اصلی وبسایت آن را مشاهده نمایید.

کارشناسان پشتیبانی شرکت صنعتی بازرگانی بتکا به صورت شبانه روزی آماده ارائه مشاوره رایگان و تقدیم مستندات اصل و اورجینال بودن محصول ارائه شده خود به شما مشتریان ارجمند هستند و محصول خود را به شرط اطمینان از اصالت کالا به شما عرضه می کنند و بازگشت وجه را برای اطمینان خاطر شما عزیزان ضمانت می کنند. همین حالا با کارشناسان شرکت بتکا در تماس باشید تا حرفه ای گری را از مرحله تقاضا تا خدمات پس از فروش به بهترین شکل تجربه کنید.

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682