گریس پلی اوره

گریس پلی اوره

گریس پلی اوره یکی از انواع گریس های صنعتی با غلیظ کننده غیر صابونی است که به عنوان بهترین گزینه برای کاربردهای طولانی مدت مانند بلبرینگ موتور های الکتریکی، اتصالات اتومبیل و آب بندی دائم دستگاه ها است. معمولا در گریس پلی اوره، مهارکننده های زنگ زدگی و اکسیداسیون و یک سیستم افزودنی فشار قوی استفاده می شود تا خاصیت غیر خورندگی برای فلزات به ارمغان بیاورد.

گریس پلی اوره یک گریس چند منظوره با درجه حرارت بالا است که از روغن پایه با کیفیت ساخته شده و غلیظ کننده ارگانیک پلی اوره به آن اضافه شده است. این نوع گریس برای تأمین نیازهای روانکاری شدید بلبرینگ های کفی و عناصر نورد در کاربرد های طولانی مدت فرموله شده است. برخی از کاربرد های آن عبارتند از آب بندی دائم دستگاه ها، بلبرینگ موتور الکتریکی، بلبرینگ پمپ و اتصالات سرعت ثابت خودرو.

ویژگی ها و کاربرد گریس پلی اوره

مزایا و ویژگی های مثبت گریس پلی اوره عبارتند از:

– مقاومت عالی در برابر آب در مقایسه با سایر انواع گریس های متداول
– پایداری اکسیداسیون عالی در مقایسه با سایر عوامل غلیظ کننده
– عملکرد ضد خورندگی در برابر تمام فلزات
– انتخاب خوب برای کاربرد های کم صدا به دلیل عدم وجود غلیظ کننده صابونی
– عملکرد عالی در محیط های مرطوب و یا کثیف
– عملکرد عالی در مواقعی که امکان روانکاری مجدد نیست
– قابلیت پمپاژ مناسب برای سیستم های روانکاری متمرکز به دلیل اینکه تیکسوتروپیک هستند
– مقاومت بیشتر نسبت به سایر گریس ها در برابر تخریب ناشی از دما و آلودگی
– ثبات اکسیداسیون عالی، برای کاربردهای طولانی مدت
– طول عمر طولانی تر از سایر گریس ها مانند گریس لیتیوم

دستگاه های قابل استفاده برای این نوع گریس عبارتند از:

روانکاری بلبرینگها و رولبرینگها برای همه دستگاه ها
اتصالات خودرو و سایر اتصالات CV
گزینه درجه غذایی (NSF H-2)
بلبرینگ فن های سرعت بالا
برنامه های آب بندی دائم مانند بلبرینگ های موتور الکتریکی، جعبه فرمان و اتصالات U

بزرگترین نکته هنگام مقایسه گریس پلی اوره با گریس لیتیوم این است که غلیظ کننده های پلی اوره در مقایسه با صابون لیتیوم، کاملاً ناسازگار است. این ناسازگاری می تواند باعث سخت یا نرم شدن گریس شود. نرم شدن گریس می تواند به چندین مسئله منجر شود از جمله عدم امکان روانکاری مناسب عناصر نورد. پس از آن، باید گریس دیگری اضافه شود تا خاصیت روانکاری مناسب حفظ شود. سخت شدن گریس نیز می تواند منجر به مشکلات بدتری شود زیرا گریس دیگر نمی تواند وارد حفره بلبرینگ شود و بدین ترتیب بلبرینگ را برای روانکاری تشنه می کنید.

با این حال، غلیظ کننده های پلی اوره مزایایی هم نسبت به صابون لیتیوم ارائه می دهند. به عنوان مثال، گریس پلی اوره اغلب گزینه مناسبی برای آب بندی دائم دستگاه ها است. این گریس ها تمایل به کارکرد در دمای بالا، خاصیت آنتی اکسیدانی ذاتی و پایداری حرارتی بالا دارند.

آنها همچنین دارای نقطه افت تقریبا 270 درجه سانتیگراد هستند. علاوه بر این، از آنجا که فرمولاسیون آنها مبتنی بر غلیظ کننده های صابون فلزی مانند گریس های لیتیوم نیست، به طور معمول انتخاب اول برای روانکاری موتورهای الکتریکی هستند. به طور متوسط، گریس های پلی اوره می توانند سه تا پنج برابر عمر بهتری نسبت به گریس های مبتنی بر لیتیوم داشته باشند.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع مختلف گریس پلی اوره بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منبع : chemtool.com

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682