تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی و درجه بندی آنها

تسمه نقاله لاستیکی در سیستم کانوایر به یک جزو از روش معمول در انتقال سریع مواد فله تبدیل شده و به صرفه جویی در وقت کمک می کند. سیستم نقاله لاستیکی از دو یا چند قرقره تشکیل شده اند که یک حلقه مداوم از مواد را بر روی تسمه نقاله لاستیکی حرکت می دهد. تسمه نقاله لاستیکی معمولاً به عنوان اجزای توزیع و انبارداری خودکار استفاده می شوند. این تسمه های نقاله لاستیکی امروزه در همه جا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به عنوان یک فرایند بسیار کارآمد صرفه جویی در نیروی کار در نظر گرفته می شود و حمل و نقل را روان تر و کارآمد تر می کند.

درجه بندی تسمه نقاله لاستیکی

وقتی به تسمه های نقاله لاستیکی نگاه می کنید، سطح همه آنها بسیار شبیه به هم هستند. با این حال، اگر به طور صحیح طراحی و ساخته شده باشند، هر تسمه نقاله لاستیکی می تواند از ویژگی های خاصی برای کاربردهای خاص برخوردار باشد. درجه بندی مختلف زیر از استاندارد ISO 433 پیروی می کنند.

درجه A – مقاومت در برابر سایش

تسمه نقاله لاستیکی درجه A

لاستیک مقاوم در برابر سایش که به عنوان درجه A نیز شناخته می شود، در مواقعی که مواد منتقل شونده بسیار خشن و ساینده باشند استفاده می شود و باعث می شود لاستیک دیر تر از بین برود. سیستم تمیز کردن نوار نقاله مانند برس نقاله نیز می تواند در سایش تسمه نقاله کمک کند.

از لاستیک درجه A هنگامی استفاده می شود که سایش تسمه نقاله خیلی سریع رخ دهد. گرچه لاستیک درجه A نسبت به لاستیک های عمومی پر هزینه تر است اما حذف هزینه جایگزین کردن مکرر تسمه ها می تواند زیاد باشد.

در بتکا بخوانید : تسمه نقاله چیست ؟

درجه E – هدایت کننده جریان الکتریسیته

تسمه نقاله لاستیکی درجه E

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، الکتریسیته ساکنی که تسمه نقاله لاستیکی طی فرآیند حمل و نقل ایجاد می کند را معمولاً در یک مسیر زمینی تخلیه می کند. به حداقل رساندن جرقه های ناشی از الکتریسیته ساکن ضروری است و در صورت وجود مواد منفجره بالقوه مانند گازها، مایعات، پودر و گرد و غبار می تواند کشنده باشد. استفاده شایع از تسمه لاستیکی Grade E در یک پالایشگاه آلومینیوم است. آلومینیوم معمولاً الکترون های اضافی را تخلیه می کند که می تواند باعث ایجاد الکتریسیته ساکن شود.

درجه F – مقاوم در برابر آتش

تسمه نقاله لاستیکی درجه F

تسمه ها مقاوم در برابر آتش معمولاً هنگام حمل و نقل مواد گرم استفاده می شوند. لاستیک دارای خواص طبیعی است که می توان آن را مشتعل کرد و سوزاند. تسمه لاستیکی درجه F دارای خواصی است که باعث افزایش دمای احتراق و افزایش مقاومت در برابر آتش می شود.

نمونه ای از استفاده از تسمه های لاستیکی Grade F در معادن زیرزمینی، معادن ذغال سنگ و نیروگاه ها است. کار در معادن زغال سنگ و نیروگاه ها فرآیندهای گرما را شامل می شود. تسمه های مقاوم در برابر آتش با کاهش خطر فرآیند گرما باعث کاهش خطر اشتعال تسمه نقاله می شوند.

درجه M & N – استفاده عمومی

تسمه نقاله لاستیکی درجه M

لاستیک های عمومی رایج ترین نوع تسمه نقاله لاستیکی است و در مواقعی که نیازی به ویژگی های خاص برای استفاده نیست، از آن استفاده می شود. لاستیک درجه M نسبت به درجه N سختی بیشتری دارد، در مقابل سایش مقاومت بیشتری دارد و از مقاومت بالاتری برخوردار است.

درجه S – هدایت الکتریسیته ساکن و مقاوم در برابر آتش

ترکیبی از لاستیک Grade E و Grade F است. تسمه نقاله های لاستیکی درجه S هادی الکتریسیته ساکن و مقاوم در برابر آتش هستند.

درجه Z – خصوصیات ویژه

تسمه لاستیکی Grade Z یک تسمه نقاله ویژه طراحی شده برای یک هدف خاص است. این درجه در شرایطی استفاده می شود که خصوصیات لاستیکی در هیچ یک از دسته های دیگر قرار نمی گیرد.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع تسمه نقاله لاستیکی بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682