روغن کمپرسور

همه چیز درباره روغن کمپرسور

روغن درون پیچ های کمپرسور، نه تنها سطوح بیرینگ های ساچمه کروی را در برابر سایش محافظت می کند بلکه عملکرد های بیشماری دارد. روغن کمپرسور نسبت به روان کننده های معمول موجود در دستگاه های دیگر بسیار متفاوت است؛ بنابراین بهتر است فواصل جایگزینی روغن کمپرسور را طولانی نکنید و تغییرات روغن را بخصوص در هوای گرم کاهش دهید.

تقریباً همه کمپرسورها برای خنک کردن، آب بندی یا روانکاری اجزای داخلی به نوعی روان کننده احتیاج دارند. روانکاری مناسب به شما اطمینان می دهد که تجهیزات شما به کار خود ادامه می دهند و خرابی و تعمیرات پرهزینه کاهش می یابند. روانکاری مناسب همچنین به کمپرسور ها کمک می کند تا خنک تر عمل کرده و انرژی الکتریکی کمتری مصرف کنند.

ساده است: کاهش اصطکاک = کاهش گرما = کاهش مصرف انرژی

سیستم های کمپرسور در اکثر نیروگاه ها، حجم وسیعی انرژی را به صورت روزانه مصرف می کنند؛ بنابراین اگر به دنبال بهبود پروژه هستید، کاهش هزینه های انرژی از طریق روانکاری بهتر برگ برنده است.

کاربرد روغن کمپرسور

در دستگاه های دیگر، انواع کاسه نمد های داخلی معمولا از تماس روغن با آلودگی مانند آب، خاک یا گاز محافظت می کنند. در یک کمپرسور، روان کننده در تماس مستقیم با هوای ورودی کمپرسور و هوای فشرده شده قرار دارد. بخار آب موجود در هوای فشرده، آب آزاد را تشکیل می دهد که توسط روغن جمع آوری می شود. گرد و غبار موجود در هوا نیز هنگام تشکیل شدن آب آزاد از هوا خارج می شود. روغن کمپرسور این آلاینده ها را به یک فیلتر روغن و خنک کننده منتقل می کند و سیستم تصفیه آلودگی ها را از بین می برد.

در داخل کمپرسور، روان کننده شکاف های بین عناصر پیچ را آب بندی می کند و به روند تراکم کمک می کند. گرمای حاصل از فشار هوا توسط روان کننده جذب می شود و به داخل خنک کننده کمپرسور منتقل می شود. در این فرایند، گرما و اکسیژن موجود در هوای فشرده، خواص روان کننده را تجزیه می کند و در صورت بالا بودن سطح گرما باعث کاهش شدید عمر روانکار می شود. روغن کمپرسور که خاصیت خود را از دست داده، اجازه ساییدگی بیش از حد می دهد و همچنین لاکی تشکیل می شود که داخل کمپرسورها را پوشانده و باعث کاهش کارایی مبدل های حرارتی می شود.

اگر از روان کننده درجه مواد غذایی استفاده می کنید، توجه داشته باشید که تغییرات مکرر روانکار به دلیل خاصیت های مختلف هر روغن نیاز است. انواع روان کننده های دیگر نیز بسته به ساعت و شرایط کار کمپرسور، فواصل تغییر توصیه شده متفاوتی دارند.

انتخاب روغن کمپرسـور مناسب

نیاز روانکاری بر اساس نوع کمپرسور، محیطی که از آن استفاده می شود و نوع گاز فشرده سازی آن متفاوت است. روان کننده نقش مهمی در آب بندی، جلوگیری از سایش و محافظت از قطعات فلزی داخلی دارد.

هنگام خرید روغن کمپرسور، ابتدا به نیازهای ویسکوزیته توجه کنید. پس از مشخص شدن نیاز ویسکوزیته، به دنبال روان کننده ای باشید که مزایای زیر را ارائه دهد:

محافظت عالی در برابر زنگ زدگی و خوردگی
پایداری اکسیداسیون بالا برای حفظ ویسکوزیته و تأمین طول عمر طولانی
قابلیت فیلتر بدون نگرانی از کاهش مواد افزودنی

و اما…

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده انواع مختلف روغن کمپرسور بوده و این محصولات را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منبع : pneumatictips.com

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682