روغن صنعتی و گریس نفت پارس

روغن صنعتی و گریس نفت پارس

شرکت نفت پارس یا پالایشگاه پارس نخستین پالایشگاه و شرکت نفت خصوصی ایران است. این شرکت قدیمی ‌ترین پالایشگاه تولید روغن موتور و روانساز در ایران و خاورمیانه است و محصولات روغن صنعتی و گریس نفت پارس به یکی از پرکاربرد ترین روان کننده های بازار ایران تبدیل شده اند.

لوگوی شرکت نفت پارس:

لوگوی شرکت نفت پارس

تاریخچه شرکت نفت پارس

شرکت نفت پارس در سال 1337 توسط عبدالعلی فرمانفرمائیان با سرمایه گذاری 15 میلیون تومان شروع به کار کرد و تمامی اعضای هیئت مدیره نیز از این خانواده بودند. در سال 1339، پالایشگاه این شرکت در کیلومتر 19 بزرگراه شهید لشکری تاسیس شد. سهام شرکت نفت پارس از سال 1341 در بورس تهران عرضه و به صورت سهامی عام ثبت شد.

روغن صنعتی و گریس نفت پارس

روغن صنعتی نفت پارس

روغن كمپرسور پارس برودتی آر

تهيه شده از روغن پايه تمام سنتزی با پايه پليی استر و مواد افزودنی ويژه، مناسب جهت استفاده در كمپرسورهای برودتی است كه از مبرد R134a و مبردهای HFC استفاده می ‌كنند. 

کاربرد:

انواع كمپرسورهای برودتی گردشي و رفت و برگشتی
انواع سيستم های برودتی خانگی، تجاری و صنعتی مانند سيستم های برودتی صنعتی، سيستم های برودتی ذخيره غذا، سيستم های تهويه هوای ثابت و متحرک


روغن پارس كمپرسور پی

پارس كمپرسور (P) با بهره گيري از روغن پايه بسيار مرغوب با شاخص گرانروی بالا و مواد افزودنی ويژه با فرمولاسيون خاص، جهت كمپرسورهای رفت و برگشتي طراحی گرديده است. جداپذيری بسيار آسان از آب در اين نوع روغن، موجب حفاظت سيستم كمپرسور از خوردگی شده و به اين دليل، عمر سرويس دستگاه را طولانی ‌تر می ‌نمايد. 

کاربرد:

انواع كمپرسور های رفت و برگشتی
كمپرسور های هواساز بيمارستانی


روغن كمپرسور پارس ای پی

پارس كمپرسور AP يک نوع روغن كمپرسور هوا از نوع رفت و برگشتي می باشد كه از روغن پايه تمام سنتزی با پايه استری و فرمولاسيون ويژه تهيه گرديده است. مواد افزودنی به كار رفته در اين روانكار همراه با روغن پايه مذكور بالاترين سطح كيفي را در اين نوع روانكارها ايجاد كرده اند.

کاربرد:

انواع كمپرسورهای رفت و برگشتی
كمپرسورهای هواساز بيمارستانی


روغن پارس بابک

روغن هیدرولیک نفت پارس بابک

پارس بابک، روغن هیدرولیک است که با بهره گیری از روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی ضد اکسیداسیون و ضد زنگ زدگی براي استفاده در سیستم های هیدرولیک، گردشی و دیگر کاربردهای صنعتی تولید گردیده است.

کاربرد:

سيستم های هيدروليک و گردشی بدون نياز به مواد افزودنی ضد سايش
جعبه دنده های بسته
جعبه لنگ انواع كمپرسور
بلبرینگ های ضد اصطكاک
ماشين ‌آلات نساجی كه روغن‌ R&O در آنها توصيه گرديده است.


روغن پارس هيدروليک ZF

این روغن با استفاده از روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی ویژه جهت مصرف در سیستم های حساس و پیشرفته هیدرولیک تولید گردیده است. این روغن به دلیل عاری بودن از فلز ZN در دستگاه های هیدرولیک که اجزای آن دارای فلزهای نرم نظیر نقره هستند، قابل کاربرد می باشد.

کاربرد:

در سيستم های هيدروليكی كه قطعات آنها دارای فلزات نرم و رنگی نظير نقره می ‌باشند.


روغن پارس نيسان

پارس نيسان با استفاده از روغن پايه مرغوب و مواد افزودني فشار پذير EP و ضدسايش جهت مصرف در دنده های صنعتی تحت شرايط عملياتی سخت توليد گرديده است.

کاربرد:

دنده های انتقال نيرو در صنايع سيمان و فولاد
 مصارف صنعتی كه به روغن دنده با خاصيت EP نيازمند می ‌باشند
دنده های تحت بار سنگين شامل دنده های مارپيچی و هيپوئيد بلبرینگ ها
سيستم های روانكاری گردشی و پاششی


روغن پارس نيسان PAG

روغن دنده تمام سنتزی است که با بهره گیری از روغن پايه پلی آلکیلن گلیکول  PAG و مواد افزودنی ویژه به منظور روانکاری یاتاقان ها و چرخ دنده های مارپیچی، تحت شرایط بار و دمای بالا، تولید گردیده است.

کاربرد:

ياتاقان ها و دنده های صنعتی تحت شرايط فشار و دمای بالا
دنده های صنعتی با كاركرد در محدوده دمايی وسيع


روغن پارس توربين GT

روغن توربین ويژه، با بهره گیری از روغن پایه بسیار مرغوب و مواد افزودنی ویژه جهت استفاده در توربین‌ های گازی تولید گردیده است.

کاربرد:

انواع توربین های گازی و توربو کمپرسورها تحت شرایط عملیاتی متوسط تا سخت


روغن پارس كمپرسور 1053

با استفاده از روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی خاص توليد و دارای فرمولاسیون ویژه جهت مصرف در انواع کمپرسور های اسکرو SCREW و تیغه ای VANE می ‌باشد.

کاربرد:

انواع کمپرسورهای تیغه ای و مارپیچی
كمپرسورهای رفت و برگشتی


روغن پارس كوئينچينگ

با بهره گیری از روغن پایه بسیار مرغوب و مواد افزودنی مناسب برای عملیات حرارتی فلزات تولید گردیده است.

کاربرد:

با گرید ISO 150 برای عملیات حرارتی گرم (دمای حمام روغن تا 170 درجه) و سایر گرید ها برای عملیات حرارتی سرد (دمای حمام روغن تا 80 درجه)


روغن پارس راک تریل

روغنی است که با فرمولاسیون ویژه جهت استفاده در قطعات ماشین ابزار تولید گردیده است.

کاربرد:

قطعات ماشين ابزار از جمله جعبه دنده ها و بلبرینگ ها
سيستم های هيدروليک ماشين ابزار
سيستم های كشويی ماشين ابزار


روغن پارس اترک ویژه

روغن عملیات فلزکاری قابل اختلاط با آب بوده و امولسیون (روغن در آب) پایداری را تشکیل می دهد. اين روغن در عملیات فلزکاری گوناگون که نیاز به روغن حل شونده دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد:

عمليات فلز كاری نظير سنگ زنی، مته كاری و اره كاری
عمليات فلزكاری معمولي با استفاده از روغن امولسيون بدون خاصيت EP (فشار پذيری)


روغن پارس زنجير SHT

روغن پارس زنجير SHT

روغنی است كه جهت روانکاری قطعات متحرک مثل بلبرینگ های عناصر نورد، نقاله ها و یا زنجیرهای متحرک کوره های پخت که تحت شرایط عملیاتی با دماهای خیلی بالا می ‌باشند، تولید گردیده است.

کاربرد:

روانکاری پیوسته قطعات متحرک تا 250ºC
روانکاری قطعات متحرک کوره ها و تونل های پخت
روانکاری تحت شرایطی که نیاز به خواص ضد سایش و پایداری حرارتی باشد 


روغن پارس کیوان

روغن گردشی با عملکرد مطلوب بوده که با بهره گیری از روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی ضد اکسیداسیون و ضد زنگ تولید گردیده است.

سيستم های گردشی
انواع بلبرینگ های ساده
جعبه دنده های بسته تحت شرایط عملیاتی سبک تا متوسط


پارس هيدروليک اتوماتيک

روغن پارس انتقال اتوماتیک

با استفاده از روغن پایه بسیار مرغوب و مواد افزودنی ویژه جهت مصرف برای کلیه سیستم هایی که در معرض تغييرات زیاد درجه حرارت هستند و به روغن هیدرولیک با کیفیت و شاخص گرانروی بالا نیاز دارند، تولید گردیده است.

کاربرد:

سيستم های هیدرولیک کوره ها
سیستم های انتقال نیروی هیدرولیک
دارای محدوده عملکرد دمايی وسیع
ياتاقان های در معرض دمای بالا
سيستم های هیدرولیک كشتی ها


روغن پارس رولينگ

با بهره گیری از روغن پایه بسیار مرغوب و مواد افزودنی ویژه فشار پذير، با جداپذيری عالی از آب و مقاومت در برابر خوردگی، جهت عملکرد بسیار مطلوب در سیستم های رولینگ واحدهای نورد گرم صنایع فولاد تولید گردیده است.

کاربرد:

واحدهای نورد گرم صنایع فولاد
یاتاقان هایی که نیاز به روغن EP و R&O دارند


روغن پارس فلاشينگ

با بهره گیری از روغن پایه مرغوب با ميزان گرانروي مناسب به عنوان روغن تميزکننده براي استفاده در سيستم‌ های گردشي و کاربردهای صنعتی ديگر که در آن ها روغن با کيفيت بالا مورد نياز می ‌باشد، توليد گرديده است.

کاربرد:

شستشوی سيستم هاي گردشی، ياتاقان، جعبه دنده های بسته
سيستم های هيدروليک

محصولات گریس نفت پارس

گریس پارس ماهان

گریس پارس ماهان

گريس چند منظوره  با كيفيت مرغوب است، كه از تركيب روغن پايه معدنی با شاخص گرانروي بالا و تغليظ كننده صابون ليتيم 12 هيدروكسی استئارات توليد گرديده است. حداكثر دمای عملياتی اين گريس لیتیوم 120˚ C می ‌باشد.

گریس پارس شاسی پلاس

از روغن پايه معدنی و تغليظ كننده صابون كلسيم توليد گرديده است. اين گريس از چسبندگی بيشتری نسبت به ساير گريس های كلسيمی برخوردار است. حداكثر دمای مجاز عملياتی اين گريس 60˚C است.

پارس كلسيم كمپلكس

از روغن پايه مرغوب و تغليظ كننده صابون كلسيم كمپلكس، جهت شرايط كاركرد سخت و تحمل فشار بالا توليد گرديده است. اين گريس حاوی مواد افزودنی ضداكسيداسيون، ضد سايش، ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی می ‌باشد. لازم به ذكر است كه اين گريس در سيستم های روانكاری مركزی داراي قابليت پمپ شدن ضعيفی بوده و حداكثر دمای مجاز عملياتی آن 140˚ C می ‌باشد.

گریس پارس آلومينيوم كمپلكس

از روغن پايه معدنی بسيار مرغوب و تغليظ كننده صابون فلزی آلومينيوم كمپلكس توليد گرديده است. این گریس آلومینیوم به دليل دارا بودن مواد افزودنی ويژه از خواص ضدخوردگی، ضدسايش و فشارپذيری بالايی برخوردار می ‌باشد.

گریس پارس فايبر

از روغن پايه معدني و تغليظ كننده صابون سديم توليد گرديده است.  این گریس به دلیل ماهیت فیبری آن به سطوح روانکاری چسبیده و با ایجاد یک لایه آب ‌بندی، یاتاقان ها را در مقابل ورود مواد آلاینده محافظت می ‌كند و مقاومت كمی در برابر آب از خود نشان می دهد.

گریس پارس كوهين (بنتون)

از روغن پايه معدنی و تغلیظ کننده غیرصابونی (خاک بنتون) توليد گرديده است که به دلیل ساختار خاص ذوب نمی شود و برای مصرف در شرایط عملکرد دمای بالا مناسب است. این گریس باید در فواصل زمانی کوتاه تعویض شود. حداکثر دمای مجاز عملیاتی این گریس 180 C  می ‌باشد ولی در صورت تجدید مداوم گریس کاری به فواصل اندک، می توان تا دمای 200˚C  از این گریس استفاده کرد.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی بتکا عرضه کننده محصولات روغن صنعتی و گریس نفت پارس بوده و این برند را در طیف گسترده و تنوع محصولات به صنایع داخلی ارائه می نماید.

از شما دعوت می نمائیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران بتکا تماس حاصل فرمائید. شماره تماس های دفتر مرکزی در انتهای صفحه هستند؛ کافیست روی هر شماره کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

Tel: (+98) 912-103-5927 – آقای هدایتی

 Tel: (+98) 912-145-9677 – آقای طیبی

 Tel: (+98 21) 7761-4682

 Tel: (+98 21) 7761-4313

 Tel: (+98 21) 7761-0564

منبع : parsoilco.com

دفتر مرکزی:

  • تهران، خیابان سعدی شمالی، خیابان برادران قائدی، مجتمع بهار، واحد 10

فروشگاه مرکزی:

  • تهران، خیابان امیرکبیر، پاساژ تهران

تماس با ما

تماس سریع (+98) 912-103-5927(+98) 912-145-9677 (+98 21) 7761-4313 (+98 21) 7761-0564 (+98 21) 7761 4682